Akcesoria meblowe

Nowoczesne akcesoria meblowe dla solidnego montażu i funkcjonalności

Dostępność akcesoriów meblowych w powszechnej sprzedaży sprawia, że wszelkie prace związane z tworzeniem mebli mogą przebiegać znacznie szybciej, a użytkowanie gotowych szaf czy szuflad jest przyjemne i bezproblemowe. W Anmar w Puławach oferujemy wiele udogodnień, a stale poszerzany asortyment wpisuje się w potrzeby Klientów.

Od zawiasów po kosze cargo

biała kuchnia
kuchnia
system szuflad
szafka
szuflada
biała kuchnia
Czytaj więcej

Kategoryzacja produktów zależy zwykle od producenta, ponieważ w tej samej dziedzinie mogą znajdować się dodatkowo okucia (na przykład uchwyty, wieszaki, gałki). Z założenia jednak mowa o:

  • zawiasach – między innymi w wersji standardowej, hydraulicznej lub w postaci zawiasów uzupełniających; jeżeli szafki wyposażone są dodatkowo w odbojniki, możliwe jest wygodniejsze korzystanie w systemie „push to open”;
  • prowadnicach – od lat znane są i chętnie wybierane prowadnice typu „cichy domyk”, w tym w opcji z pełnym wysuwem szuflad, co ma znaczenie dla sprawnego korzystania z zawartości, zwłaszcza w kuchni;
  • podnośnikach – najbardziej powszechne we frontach szafek górnej zabudowy to wersja mechaniczna, równie popularne są podnośniki gazowe; są one przeznaczone do szafek otwieranych/uchylanych do góry i do dołu;
  • nóżkach – do stolików, stołów, ale także do mebli bez cokołów; wykonane z metalu, drewna, tworzyw syntetycznych, mogą mieć opcję regulowania wysokości, co jest ważne chociażby przy nierównych podłogach;
  • koszach na wyposażenie szafek – ażurowe metalowe kosze są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe, natomiast wersja bardziej stabilna może mieć podstawę z płyty meblowej i metalowe obramówki;
  • koszach na śmieci – również w kategorii akcesoriów meblowych, a z myślą o ekologii są to obecnie przede wszystkim kosze do segregowania odpadów, umieszczane w szafce lub w specjalnie przystosowanej do tego szufladzie z wysokim frontem.

Czy to wymiana poszczególnych elementów, czy składanie całych mebli, odpowiednio dobrane akcesoria za sprawą prawidłowego montażu wpływają na komfort użytkowania.

Udoskonalenia w akcesoriach meblowych

Konstrukcja oraz wielkość współczesnych frontów sprawiają, że konieczne jest zastosowanie solidnych wzmocnień. Obecnie nawet największe i najcięższe fronty szaf przesuwają się płynnie po prowadnicach, nie wymagają wysiłku podczas otwierania takich drzwi. Płynność ma znaczenie także dla bezpieczeństwa frontów szaf, szafek oraz szuflad. Bezkolizyjne korzystanie z danego mebla przedłuża jego trwałość, zapobiega przypadkowym uszkodzeniom.

W przypadku szuflad istotne jest również maksymalne dopuszczalne obciążenie. Obecnie może to być kilkadziesiąt kilogramów (nawet powyżej 70 kg), co ma znaczenie zwłaszcza w szufladach najniższych, w których przechowywane są cięższe sprzęty kuchenne, duże zapasy żywności. Takie szuflady wysuwają się szybko i niemal bezszelestnie również z pełnym obciążeniem.

Wpływ na jakość wykonania i koszt mebli

Inwestycja w nowoczesne akcesoria meblowe jest zasadna zarówno z punktu widzenia zakładu stolarskiego, jak też osób prywatnych, które dokonują zakupu na własne potrzeby. W pierwszym przypadku:

  • powstają meble nowoczesne, bardziej ekskluzywne,
  • ograniczona zostaje liczba poszczególnych elementów dzięki kompaktowości współczesnych rozwiązań,
  • łączy się ze sobą wygoda montażu całości zarówno wersji gotowych kuchni czy sypialni, jak też zabudowy danego pomieszczenia w wersji na wymiar.

Gdy zakupu dokonujesz w Anmar w Puławach na potrzeby samodzielnego montażu, również zauważysz wiele korzyści, mając duży wybór w rozsądnych cenach. Warto sprawdzić materiał wykonania i ewentualne certyfikaty konkretnych akcesoriów. Szczegółowych informacji z przyjemnością udzielą nasi doradcy.

Zwoleń – tutaj również jesteśmy dostępni

Z myślą o Klientach, którzy mają bliżej do Zwolenia, prowadzimy tutaj biuro projektowe oraz punkt sprzedaży. Poza gotowymi zestawami mebli oferujemy także kuchnie na zamówienie. Wystarczy skontaktować się z nami lub odwiedzić naszą siedzibę, aby zamówić kuchnię pasującą idealnie do Twojego domu, mieszkania, firmy. Już na etapie projektowania zadbamy o dobranie zawiasów, prowadnic, dodatkowego wyposażenia. Zadbamy także o okucia, od uchwytów frontów po wieszaki.

Zdaj się na specjalistów w dziedzinie akcesoriów meblowych

Szeroki wybór może być znacznym udogodnieniem lub utrudniać podjęcie decyzji, dlatego w sytuacji, gdy należy wybrać akcesoria meblowe, służymy fachową pomocą. Podejmujemy się także realizacji zadań złożonych, wieloetapowych, ponieważ nasz zakład stolarski niedaleko Kurowa to solidne zaplecze technologiczne, doświadczona załoga oraz dostęp do innowacyjnych rozwiązań.

Menu