Szafy i garderoby

Tworzymy szafy na wymiar, pomagamy zagospodarować przestrzeń

O szafach na wymiar warto myśleć w kategorii mebli wielofunkcyjnych, ponieważ zastąpić mogą one również komodę, segment i inne miejsca do przechowywania ubrać, butów, toreb. Wraz z garderobami są to meble, które pomagają utrzymać porządek, a przy tym dekorują wnętrza dzięki nowoczesnemu wzornictwu. Zarówno niewielkie realizacje, jak też znacznie większe zabudowy warto zamówić u doświadczonego stolarza. W Anmar w Puławach chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach.

Różne rodzaje szaf na wymiar

aruba meble
Barcelona meble
dubaj szafa
lizbona meble
szafa
aruba meble
Czytaj więcej

Meble te kojarzą się głównie z wnękami i zabudową, lecz nie są to jedyne dostępne wersje. Zależnie od specyfiki danego pomieszczenia oraz projektu jego zagospodarowania, możemy zaproponować jedno z poniższych rozwiązań.

 1. Meble wolnostojące – na zamówienie powstają takie pojedyncze moduły i segmenty, ale też konstrukcje znacznie większe, wielodrzwiowe. Oto zalety:
  • nie wymagają one mocowania żadnych elementów na ścianie, podłodze czy suficie pomieszczenia,
  • można je przenosić, ustawiać inaczej niż pierwotnie, co ma znaczenie między innymi przy zmianie aranżacji pomieszczenia.
 2. Zabudowy standardowe – jeden bok, a w przypadku mebli narożnych cały róg, przylega do ściany pomieszczenia. Dobre rozwiązanie, gdy:
  • ściany pomieszczenia są zbyt szerokie, aby zabudować je w całości i potrzebna jest mniejsza konstrukcja,
  • według projektu do zewnętrznych boków mebla mają być dodane półki (na przykład na ustawienie książek, zdjęć) spójne stylistycznie z daną zabudową.
 3. Zabudowy wnęk na wymiar – gdy do zagospodarowania jest miejsce od ściany do ściany albo przestrzeń pod schodami, mamy do czynienia z wnęką. Daje ona możliwość:
  • całkowitego wypełnienia przestrzeni zabudową meblową,
  • wybrania wersji zabudowy pełnej, czyli z całym korpusem, jak również wersji mniej kosztownej, szkieletowej, w której przypadku można zastosować tylko drzwi przesuwne.

Drzwi wykonywane są z płyty MDF lub innych materiałów drewnopochodnych, a na życzenie również z drewna. Warstwa wierzchnia spójna jest z wyglądem korpusów, natomiast dostępne są także wersje przeszklone oraz z lustrem. Ostateczny wariant zależy od indywidualnych potrzeb, designu, budżetu.

Jakie drzwi możesz wybrać w Anmar

Drzwi poszczególnych szaf na wymiar, w tym również drzwi w garderobach, mogą być przesuwne lub otwierane standardowo (rozwierane/uchylne).

 • Wersja przesuwna nie zajmuje przestrzeni w pomieszczeniu, pozwala ustawić blisko łóżko, biurko, bardziej ergonomicznie zaplanować przestrzeń.
 • Drzwi rozwierane to nawiązanie do klasyki, a ze względów praktycznych lepszy ogląd całej zawartości i wygoda, gdy w tym samym czasie z szafy korzysta kilka osób.

Projektujemy i tworzymy meble na wymiar odpowiednie do przedpokoju, sypialni, salonu, pokoju dziecięcego, a także kuchni, spiżarni. Naszymi Klientami są również właściciele firm.

Garderoby to także nasza specjalność

Nawet w niewielkim mieszkaniu można zazwyczaj wygospodarować nieco miejsca na przechowywanie wszystkich ubrań, w większych mieszkaniach i domach są to odrębne pomieszczenia. Rozsądne zaprojektowanie całości jest podstawą dalszych działań, a wstęp stanowi zawsze ustalenie priorytetów przyszłych użytkowników. Na przykładzie dotychczasowych i obecnych realizacji w Puławach i innych miastach możemy przedstawić szereg ciekawych realizacji, a następnie stworzyć indywidualny projekt godny uwagi.

WERSJA 1. – zabudowa częściowa; dzięki współczesnym rozwiązaniom można zwiększyć funkcjonalność:

 • przedpokoju,
 • salonu,
 • sypialni,

jeżeli znajduje się w nich wystarczająca przestrzeń do zagospodarowania. Przykładem takiego połączenia jest bliskość sypialni oraz łazienki – skraca się znacznie czas codziennej porannej krzątaniny.

WERSJA 2. – samodzielne pomieszczenie; gdy o garderobach mowa w znaczeniu całego osobnego pomieszczenia, można przenieść do tego pomieszczenia ubrania na każdy sezon, w tym płaszcze i kurtki, obuwie na cały rok, ręczniki, pościel, walizki i wiele innych. Wystarczy odpowiednia ilość półek, drążków, szuflad oraz szafek.

W Zwoleniu również przyjmujemy zamówienia

Dbając o dostępność naszych usług działamy nie tylko w Puławach, lecz również w Zwoleniu, gdzie prowadzimy sklep meblowy oraz studio projektowania. Możesz więc zamówić tutaj dowolną zabudowę, zobaczyć nasze dotychczasowe realizacje szafy na wymiar i garderób, dobrać ewentualne gotowe moduły. Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny lub mailowy, również chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Kompozycja kształtu, koloru i funkcjonalności

Współczesne meblarstwo może być bezkompromisowe za sprawą dostępności materiałów, technologii oraz metod montażowych. Realizacja danego projektu bazuje na umiejętnym łączeniu designu z użytecznością, czego przykładem są również meble tworzone w naszym zakładzie stolarskim niedaleko Kurowa. Domy, mieszkania oraz miejsca pracy naszych Klientów są najlepszym przykładem tego, że meble Anmar to dobra inwestycja.

Po szczegółowe informacje i po projekty zapraszamy do naszych biur. Tutaj umówisz się na pomiar, a nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania.

Menu