Meble młodzieżowe i dziecięce

Potencjał w meblach młodzieżowych gotowych oraz na wymiar

Nasze meble młodzieżowe ułatwiają dbanie o porządek, dzięki technologii wykonania stanowią inwestycję na lata. W wersji modułowej mogą dodatkowo być z czasem uzupełniane o kolejne elementy, aby bez nadmiernych nakładów finansowych pokój dziecka mógł się przekształcać w pokój nastolatka. Szczegóły warto powierzyć firmie Anmar z Puław – mamy doświadczenie również w takich realizacjach.

Miejsce do nauki, zabawy, odpoczynku

meble dziecięce
meble młodzieżowe
pokój dzieci
pokój dziecięcy
pokój dziecka
meble dziecięce
Czytaj więcej

Optymalnym rozwiązaniem jest urządzanie takich wnętrz w całości, zgodnie z aktualnym wiekiem użytkownika. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych potrzebne mogą być dodatkowe zabezpieczenia na łóżko, brzegi mebli, ich fronty oraz szuflady. Zestawy młodzieżowe lub konstrukcje wykonane na zamówienie, tworzone są bez takich zabezpieczeń, często w większym formacie.

Strefa nauki powinna być wyposażona w:

 • biurko – najlepiej z regulacją wysokości blatu, opcjonalnie z blatem przechylanym lub rozsuwanym dla zwiększenia powierzchni użytkowej,
 • fotel – siedzisko i oparcie podtrzymujące prawidłową postawę stanowią tutaj o wygodzie, a przy tym zapobiegają powstawaniu i pogłębianiu wad postawy,
 • szafki, półki, organizery – mogą być integralną częścią biurka lub jego dopełnieniem w ramach zestawu, mogą też stanowić samodzielne moduły.

Miejsce na zabawę, hobby, to poza wspomnianym wyżej biurkiem także:

 • meble i skrzynie do przechowywania, porządkowania zabawek, pojazdów, gier, książek,
 • szafka RTV w przypadku starszego dziecka, gdy ma ono w pokoju telewizor i gry telewizyjne,
 • witryny oraz przeszklone gabloty dla młodego sportowca, który zdobywa dyplomy, statuetki, puchary.

Odpoczynek to przede wszystkim miejsce na sen, zatem łóżko:

 • standardowe – konstrukcja jest typową ramą wykonaną z drewna litego albo klejonego warstwowo, zwykle z szufladą na pościel,
 • piętrowe – jako element mebli dziecięcych w pokoju rodzeństwa,
 • tylko z górnym piętrem – pod spodem znajduje się wtedy przestrzeń na biurko, szafę, skrzynie do przechowywania.

Należy przy tym zachować odpowiednie proporcje i przy całym wyposażeniu pozostawić nieco wolnej przestrzeni, która wpłynie pozytywnie na komfort dziecka, doda wnętrzu lekkości, nie obciąży nadmiernie. Nasi doradcy w Puławach doradzą w tej i innych kwestiach.

Równie ważne dodatkowe meble dziecięce

Większy pokój można z powodzeniem uzupełnić o dodatkowe propozycje, które na takim metrażu odnajdą się równie dobrze, jak powyższe. Zwykle spośród gamy rozwiązań na wymiar wybierane są:

a w wersji gotowej:

 • fotele wypoczynkowe,
 • sofy,
 • pufy,
 • pudełka i organizery.

Całość powinna współgrać z oświetleniem, podkreślać prostotę lub dany styl wnętrza, zachować młodzieżowy charakter przy zastosowaniu kilku niewielkich zmian, jeżeli pokój urządzany jest, gdy dziecko ma kilka lat.

Solidne powierzchnie, proste czyszczenie

O meblach młodzieżowych mówić należy również w kontekście ich przystosowania do codziennego użycia, a także łatwości sprzątania. Zwłaszcza w pokoju dziecięcym i młodzieżowym cechy te wpływają na komfort zarówno najmłodszych, jak i nastolatków. Często otwierane szuflady i szafki powinny działać płynnie – w tym celu stosowane są odpowiednie prowadnice i zawiasy, w tym „cichy domyk”. Częste trzaskanie frontami prowadziłoby do ich osłabienia.

Utrzymanie porządku usprawnia obecność szafy na ubrania, dodatkowych szafek, szuflad, półek. W przypadku mebli na wymiar mogą one mieć rozmiary dostosowane do rzeczywistych potrzeb. Druga kluczowa kwestia to zagadnienia dotyczące sprzątania. Pomocne są powierzchnie, z których łatwo usunąć kurz oraz wszelkie zabrudzenia, mogą to być dodatkowo powłoki antystatyczne albo okleiny zapobiegające utrwalaniu się odcisków palców.

Projektujemy także w Zwoleniu, warto odwiedzić nasz punkt

Klienci szukający mebli dziecięcych lub młodzieżowych odwiedzają chętnie studio projektowania Anmar w Zwoleniu. To miejsce, w którym można porozmawiać z doświadczonymi doradcami, zwłaszcza gdy interesują Cię nietypowe materiały, unikalne wzornictwo, zabudowa niestandardowych wnętrz. Indywidualne realizacje to nasza domena, z powodzeniem odpowiadamy na potrzeby młodszych i starszych dzieci.

Jeżeli priorytetem jest czas realizacji oraz koszt zakupu, zachęcamy do zapoznania się z gotowymi rozwiązaniami. Powadzimy sklep meblowy z ciekawym asortymentem.

Zamów meble młodzieżowe, zainwestuj w trwałość

Stale powiększający się rynek sprawia, że rosną również oczekiwania obecnych i przyszłych Klienów. Z powodzeniem spełniamy te oczekiwania, pracując w naszym zakładzie stolarskim niedaleko Kurowa. Efekty znajdują się już w wielu pokojach dzieci i nastolatków.

Szczegóły ustalamy telefonicznie, mailowo lub w jednym z naszych punktów, na przykład w Puławach. Przedstawimy Ci najkorzystniejsze dostępne rozwiązania.

Menu