Meblościanki, komody

Innowacyjna forma meblościanek – trend ceniony od lat

Obecne meblościanki i komody z powodzeniem wyparły swój pierwowzór. Dziś całość wygląda korzystnie, z powodzeniem wpisuje się w estetykę domowych wnętrz. Odpowiedni dobór materiałów i wykończenia sprawia, że takie meble znajdują miejsce między innymi w salonach, pokojach dziennych, pokojach gościnnych. W Anmar w Puławach możesz kupić gotowe wersje lub zamówić na wymiar, z profesjonalnym montażem.

Różne rodzaje chętnie wybierane przez Klientów

Faro meble
luna meble
orion stolar meble
Porto meble
Vento meble
Faro meble
Czytaj więcej

Stosując umowny podział łatwiej jest przedstawić format poszczególnych propozycji oraz ich właściwości. Do wyboru są zatem zestawy:

  • stanowiące spójną konstrukcję – może to być na przykład zamknięta forma geometryczna ramy, której krawędzie zewnętrzne znajdują się na polu prostokąta lub kwadratu; środek jest pusty i stanowi zazwyczaj miejsce na przyścienny telewizor, natomiast wokół niego znajdują się szafki oraz słupki, wąska szafa jednodrzwiowa albo inne segmenty do przechowywania;
  • w wersji pojedynczych elementów – wizualnie bywa podobny do ramy, lecz ma charakter modułowy, w którym szafki można zamienić miejscami lub ustawić w pewnej odległości od siebie; wybierz tę opcję, jeżeli zakładasz mniejsze albo większe przemeblowania;
  • półotwarte – rama bez części lub całości jednego boku, zwykle pionowego; wizualnie jest nieco lżejsza niż pełna wersja, a połączone ze sobą pozostają tylko niektóre elementy, na przykład szafki dolne z lewym segmentem pionowym i dolną półką na dekoder/odtwarzacz DVD.

Takie meblościanki tworzą obecnie wiodący producenci z zastosowaniem odpowiednich materiałów i wykończenia. Uzupełnieniem mogą być komody, które nie jako integralna część, lecz osobny mebel stanowią w danym pomieszczeniu podkreślenie konkretnej stylistyki.

Pływa meblowa, szklane półki, ciekawe akcesoria

Współczesne stolarstwo z powodzeniem stosuje zamienniki surowego drewna, czego przykładem są różnego rodzaju płyty meblowe. Proces produkcji takich płyt bazuje na surowcach wysokiej jakości. Przykładem są włókna drewna w płytach MDF (płyta o średniej gęstości włókien drzewnych), przekładające się na trwałość gotowego materiału.

Tworzenie meblościanek to pole do zastosowania:

  • drewna lub materiałów drewnopochodnych, jak wspomniane wyżej płyty MDF,
  • szkła na dekoracyjne półki do otwartych segmentów,
  • metalu oraz elementów kamiennych i tworzyw syntetycznych w przypadku uchwytów

Zarówno tutaj, jak i w komodach, szkło występuje zwykle w wersji hartowanej, odpornej na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście zawsze należy zapytać producenta lub sprzedawcę o dopuszczalne maksymalne obciążenie.

Komody nadal na czasie

Ich forma uległa wielu przeobrażeniom, głównie uproszczeniu, dlatego od lat z powodzeniem wpisuje się w potrzeby użytkowników, którzy przedkładają prostotę nad przepych z trendów klasycystycznych. Aby wybrać odpowiednią wersję, warto kierować się poniższymi zasadami.

Kolor biały jest uniwersalny. Będzie on odpowiedni przy braku pomysłu na rozwiązania kolorystyczne, pozwoli w przyszłości dobrać niemal każdy kolor mebli, które w znajdą się w towarzystwie takiej komody. Najchętniej wybierane są korpusy i fronty z połyskiem.

Kolorystyka drewna oraz fornirów dobrze komponuje się z czernią. Czarne fronty poszczególnych szafek wykonane mogą być między innymi z płyty melaminowej o matowym wykończeniu. Taka wersja w połączeniu z ciemnym drewnem korpusów podnosi elegancję mebla.

Różnorodność komód daje komfort wyboru zależnie od tego, czy mają być w nich przechowywane ubrania, akcesoria, dokumenty. Do przechowywania dokumentów oraz rzeczy osobistych niezbędna jest wersja z frontami, natomiast dostępne są także modele z częściowymi przeszkleniami, na wzór witryn i niektórych meblościanek.

Duży wybór w Zwoleniu

Nasz punkt w Zwoleniu od lat spełnia oczekiwania Klientów, którzy potrzebują wsparcia w urządzeniu wnętrz prywatnych i firmowych. Również na przykładzie pojedynczych elementów, nie całej zabudowy danego wnętrza, widzimy realne zapotrzebowanie i stale udoskonalamy ofertę, a w przypadku realizacji na zamówienie – omijamy w projektowaniu utarte schematy. Kreatywność to jedna z naszych cech, doceniana przez użytkowników.

Zapytaj o meblościanki i komody gotowe albo zamów indywidualnie

Wygoda współpracy z firmą Anmar to zawsze kilka opcji do wyboru. Jeżeli chcesz szybko dokonać zakupu, bez czasu oczekiwania możesz wybrać z gotowych modeli, wykonanych przez współpracujących z nami producentów. Jeżeli natomiast zależy Ci na wersji stworzonej na wymiar, zespół naszych stolarzy w zakładzie w okolicach Kurowa służy pomocą. Warto o tym pamiętać, stając przed koniecznością lub potrzebą wyposażenia wnętrz, uzupełnienia ich w funkcjonalne modele komód i meblościanek.

Menu